Meslek Yüksekokulu

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı

Silgi Kullanmadan Resim Yapma Sanatına Hayat Denilmektedir.
Biz size hayatı öğreteceğiz.

John Christian
Eğitim Süresi ve Mezuniyet Derecesi
2 yıl, Önlisans
Öğrenim Yeri
Çekmeköy Yerleşkesi

Niçin Bu Programı Tercih Etmelisiniz?
Hava taşımacılığı disiplinlerarası bir bilim dalı olup teknik olarak başarılı birçok projenin kötü ekonomik analiz, fizibilite ve yönetim nedeniyle başarısızlığa uğradığı görülmüştür. Oldukça karmaşık ve rekabetin üst düzeyde olduğu havacılık sektöründe şirketler hedeflenen amaca ulaşabilmek için isabetli kararlar verebilen yöneticilere ihtiyaç duyarlar.
Hava ulaştırma işletmecisi, duyulan ihtiyaç doğrultusunda, çalıştığı işletmede para, malzeme ve insan gücünün en verimli şekilde kullanılması ve uçakların kârlı bir biçimde çalıştırılması için yönetim planları hazırlar, çalışmaları denetler, uçakların yük ve yolcu miktarları bakımından tam kapasite ile çalıştırılması için önlemler alır.Artan havayolu trafiği, yeni açılan ve kapasiteleri arttırılan havaalanları,s ektörde kurulan yeni firmalar nedeniyle artan bir iş olanağı sizleri beklemektedir.

Mezun Olunca Hangi İşleri Yapabilirsiniz?
“Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Meslek Elemanı” unvanı ile havayolu firmalarında; Operasyon Memuru, Şefi, Yolcu Hizmetleri Memuru, Kargo Memuru, Ramp Memuru ve Şefi gibi pek çok pozisyonda ,ayrıca havayolu ve turizm acentelerinde çalışabilir, havalimanlarında ve terminallerde farklı görevler üstlenebilirsiniz. Eğitim Dili
Türkçe

Neler Öğreneceksiniz?
Hava taşımacılığı, Havayolu Yönetimi, Havaalanı Yönetimi, Harekat Performans, Havacılık Emniyeti ve Güvenliği gibi mesleki dersler; Finansal Yönetim, Pazarlama Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Lojistik Yönetimi gibi işletme yönetimi kuramsal dersleri ve IATA onaylı Yer Hizmetleri, Yolcu Hizmetleri, Hava Kargo ve Tehlikeli Maddeler gibi sertifikalı dersleri öğreneceksiniz.

Puan Türünüz ne Olmalıdır?
YGS-6

Dikey Geçiş Sınavı Sonucunuza göre …
Havacılık İşletmeciliği, İşletme, Lojistik Yönetimi, Seyahat İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi, Ulaştırma ve Lojistik, Uluslararası Lojistik, Turizm İşletmeciliği alanlarından birinde kariyer yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Çekmeköy Kampüsü

Soğukpınar Mahallesi Barbaros Bulvarı No: 76 Taşdelen-Çekmeköy/İstanbul

Telefon: 0850 283 60 00
Eposta: info@istinye.edu.tr

Mlpcare Medicalpark Liv Hospital VM Medicalpark