Meslek Yüksekokulu

Bölüm Hakkında

Mucize, enerjinizi korkularınıza değil, rüyalarınıza verdiğiniz zaman başlar. Richard Wilkins

Eğitim Süreniz ve Mezuniyet Dereceniz.
2 yıl, Önlisans
Öğrenim Yeriniz.
Çekmeköy Yerleşkesi

Niçin Bu Programı Tercih Etmelisiniz?
Havayolu taşımacılığında sektörün ihtiyaçlarını, beklentilerini karışlayabilen, mesleğini aldığı akademik ve uygulamalı bilgilerle geliştiren ve edindiği yabancı dil ile etkili iletişim becerilerine sahip kabin hizmetlerini yerine getirebilecek nitelikli insan kaynağı yetiştirmektir. Giderek büyüyen havacılık sektöründe yer almak istiyor ve uçmayı seviyorsanız bu programı tercih edebilirsiniz.

Mezun Olunca Hangi İşleri Yapabilirsiniz?
“Kabin Memuru” unvanını alan mezunlar, kazandıkları yetiler doğrultusunda havacılık sektöründe ulusal ve uluslararası hizmet veren yerli işletmelerle tarifesiz sefer düzenleyen havayolu işletmelerinin yanı sıra yabancı havayolu işletmelerinde de istihdam edilebileceklerdir. Havayolu şirketlerinin Genel Müdürlükleri, Yurt içi ve Yurt dışı yolcu taşıyan özel havayolu şirketleri, Yabancı Havayolu şirketleri, Sivil havacılıkla ilgili her türlü firma ve şirketler bölümün istihdam alanlarını oluşturmaktadır. Eğitim Dili
Türkçe

Neler Öğreneceksiniz?
Havayolu işletmelerinde kaliteli hizmetin öneminin farkında olarak, uçakta kabin ve yolcuların güvenliğini sağlama, uçuş süresince üstün hizmet sunma, acil durumlarda profesyonelce durumu kontrol etme ve iyi iletişim becerileriyle yolcuların konforlu bir yolculuk geçirmelerini sağlayacak bilgi ve donanıma sahip olacak bilgileri öğreneceksiniz.

Puan Türünüz ne Olmalıdır?
YGS-5

Dikey Geçiş Sınavı Sonucunuza göre …
Havacılık İşletmeciliği, Lojistik Yönetimi, Ulaştırma ve Lojistik, Uluslararası Lojistik, Turizm ve Otelcilik, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği, Turizm İşletmeciliği alanlarından birinde kariyer yolculuğunuza devam edebilirsiniz. *Programa öğrenci kabulünde havacılık sektörünün meslek için getirdiği özel şartlar aranacaktır. Tercih etmeden önce kılavuzun ilgili maddesi dikkatle incelenmelidir.

Çekmeköy Kampüsü

Soğukpınar Mahallesi Barbaros Bulvarı No: 76 Taşdelen-Çekmeköy/İstanbul

Telefon: 0850 283 60 00
Eposta: info@istinye.edu.tr

Mlpcare Medicalpark Liv Hospital VM Medicalpark