Meslek Yüksekokulu

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (İÖ)

Bölüm Hakkında

Mucize, enerjinizi korkularınıza değil, rüyalarınıza verdiğiniz zaman başlar.
Richard Wilkins
Eğitim Süreniz ve Mezuniyet Dereceniz.
2 yıl, Önlisans
Öğrenim Yeriniz.
Güney Kampüsü

asdf

kfufj gff
ghkjhgj gggg

asd

 dfsdf jrtju bgbg

Niçin Bu Programı Tercih Etmelisiniz? 

Çalışan veya gündüz saatlerinde meşguliyeti olan öğrencilerin tercih edebilecekleri bölümdür. Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı'nın temel amacı, havacılık sektörüne ayak uydurabilen, etkili iletişim becerilerine sahip, müşteri ilişkileri kuvvetli, problem karşısında hızlı tepki veren, çözüm odaklı, karşılaştığı sorunlarla başa çıkabilecek yeteneğe sahip kabin hizmetleri verebilecek personel yetiştirmektir.Üniversitemiz, yükseköğretim eksenli eğitimin uygulamalı bir şekilde gerçekleştirilmesi düşüncesini taşımakta ve açmış olduğu her bir bölüm için çok sayıda çözüm ortağı ile birlikte işbirliğine gitmektedir. Pratiğe dayalı eğitim düşüncesiyle hareket eden üniversitemizde söz konusu bölüm derslerinin uygulamalı olarak işlenmesi konusunda ilgili kuruluşlardan destek alınmaktadır.

Mezun Olunca Hangi İşleri Yapabilirsiniz?

“Kabin Memuru” unvanını alan mezunlar, kazandıkları yetiler doğrultusunda havacılık sektöründe ulusal ve uluslararası hizmet veren yerli işletmelerle tarifesiz sefer düzenleyen havayolu işletmelerinin yanı sıra yabancı havayolu işletmelerinde de istihdam edilebileceklerdir. Havayolu şirketlerinin Genel Müdürlükleri, yurt içi ve yurt dışı yolcu taşıyan özel havayolu şirketleri, yabancı havayolu şirketleri, sivil havacılıkla ilgili her türlü firma ve şirketler bölümün istihdam alanlarını oluşturmaktadır. Program, sektördeki firmaların ihtiyaç duyduğu yetişmiş kabin hizmetleri personeli talebini karşılamayı amaçlamaktadır.

Eğitim Dilimiz…Türkçe

Neler Öğreneceksiniz?
Üniversitemiz, bölümde eğitimlerini sürdürecek öğrencilerin staj ve iş bulma konularının hızlı ve sürdürülebilir bir şekilde çözülmesini sağlamak için ilgili sektörde faaliyet gösteren önemli temsilcilerle işbirlikleri yapmaktadır. Bu doğrultuda söz konusu bölümde yer alan uygulama derslerinin de sektör temsilcilerinin desteğiyle ilerlemesini sağlamak adına eğitim işbirliğine gitmektedir. Bu işbirliği, bölümde öğrencilerine önemli derecede avantaj sağlamaktadır.

Puan Türünüz ne Olmalıdır?
TYT

Dikey Geçiş Sınavı Sonucunuza göre...
Havacılık İşletmeciliği, Lojistik Yönetimi, Ulaştırma ve Lojistik, Uluslararası Lojistik, Turizm ve Otelcilik, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği, Turizm İşletmeciliği alanlarından birinde kariyer yolculuğunuza devam edebilirsiniz.