Meslek Yüksekokulu

Haberler

İstinye Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı Programı program başkanımız Öğr. Gör. Tuğba GÜNAYDIN 05.06.2019-07.06.2019 tarihleri arasında Ispanya'nın Cordoba şehrinde bu yıl 32.'si düzenlenen "32nd IEEE CBMS International Symposium on Computer-Based Medical Systems" sempozyumunda sözlü sunumunu yaptığı bildirisi, IEEE Xplore'da yayınlanmıştır. Tam metin bildiriye; https://ieeexplore.ieee.org/stamp/stamp.jsp?tp=&arnumber=8787565 linkinden erişebilirsiniz.
Adalet Programı öğrencilerimiz milli takımla katıldıkları turnuvada şampiyon oldu
asdasd
 AKUT Derneği kurucu üyesi ve Onursal Başkanı, milli sporcu, profesyonel dağcı, yazar ve fotoğrafçı, Himalayalar’a  ve dünyanın en zorlu zirvelerine tırmanan ilk Türk olan Milli Gururumuz Nasuh Mahruki ile “Hayatınız En Büyük Maceranız Olsun”
Testo Elektronik ve Test Ölçüm Cihazları Dış. Ticaret Ltd. Şti.'de görev yapan Gıda Mühendisi Zeynep Ayran, Gıda Teknolojisi Programı öğrencilerine gıda güvenliğinde önemli bir yeri olan yenilikçi teknoloji portatif ölçüm cihazları hakkında bilgilendirme yapmıştır.  Gıda güvenliği kontrolünde kullanılan, gıda zincirindeki her bağlantı için ölçüm cihazları, veri kaydediciler gibi ölçüm teknolojileri hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirilmiştir.
Av. Alican Bayazıt
"TIPKIBASIMLAR.COM" ve Amber Sanat firmasının sahibi, Sanat Eserleri Alım-Satım Danışmanı ve Girişimci Sn. Murat KILIÇ, Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencileriyle bir araya gelerek girişimcilikle ilgili tecrübelerini aktardı.
İnsan Kaynakları Yönetimi  Programı hocalarımızdan Öğr. Gör. Hilal ÇAKAR Erasmus Personel Hareketliliği kapsamında-Avrupa'daki partner üniversitelerimizden biri olan İtalya'nın Foggia kentindeki University of Foggia'da Ekonomi Fakültesinde ders vererek tecrübelerini paylaşmıştır.
Gida Teknolojisi Programı hocalarımızdan Öğr. Gör. Ece GİRAY Erasmus Personel Hareketliliği kapsamında-Avrupa'daki partner üniversitelerimizden biri olan İtalya'nın Foggia kentindeki University of Foggia'da ders vererek tecrübelerini paylaşmıştır.
3rd International Tourism and Cultural Heritage Congress
Türkmen Mutfağı'nda velilerimizi ağırladık
Aşçılık Kampındayız
İSÜ MYO Adalet Programı Klavye Yarışmasında Vakıf Üniversiteleri Arasında 1. oldu
Meslek Yüksekokulumuz Gıda Teknolojisi Programı tarafından düzenlenen Ne Yediğinizi Biliyor Musunuz? adlı etkinlikte paketlenmiş gıdalar üzerinde bulunan etiketlerin okuma yöntemleri anlatılmış, işlenmiş ürün içerikleri hakkında bilgilendirme ve gıda ürünlerinin incelemeleri yapılmıştır.
Aşçılık Kampı
Adalet Program Bşk. Dr. M. Fatih ÇINAR Uygulamalı Sosyal Bilimler Kongresi-İzmir'e Katılmış ve Halk Tarafından Seçilen Devlet Başkanları Konusunda Bildiri Sunmuştur.
MYO Öğretim Görevlilerimizden Burcu Özdemir ve Üniversite Öğretim Üyemiz Doç.Dr. Fahri Erenel'in Akademik Titiz Yayınlarının "Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Yazıları" adlı kitabında "Kurds in Soviet Revolution and Red Kurdistan" adlı kitap bölümü yayımlanmıştır.
MYO Öğretim Görevlilerimizden Burcu Özdemir ve Dr. M. Fatih Çınar'ın Akademik Titiz Yayınlarının "Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Yazıları" adlı kitabında " Private Military And Security Companies in International Law And Turkish Constitutional Order" adlı kitap bölümü yayımlanmıştır.
"Sermaye Piyasalarında Yatırım ve Kariyer" Etkinliğimiz Kapsamında Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Eğitim Departmanı Direktörü Sn. Dr. Gökhan BÜYÜKŞENGÜR'ü Üniversitemizde Ağırladık.
asd
ccsad
sdfsdf
Meslek Yüksekokulu Gıda teknolojisi programı öğrencileri TSC AKADEMİ tarafından 20-21 Nisan tarihlerinde düzenlenen, gıda sektörü uzmanlık alan eğitimine katılmıştır. Eğitim sonucunda tüm Türkiye’de ve uluslararası alanda geçerliliğe sahip (ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi İç Denetçi, BRC (versiyon 8), GHP - İyi Hijyen Uygulamaları ) eğitimlerini alarak 4 Türkçe 4 İngilizce sertifika alarak eğitimlerini tamamlamışlardır
MYO Öğretim Görevlilerimizden Burcu Özdemir'in M5 Ulusal Güvenlik, Savunma Ve Strateji  Dergisinin Nisan sayısında " Sakat Doğan NPT Ölüme Mahkum" adlı nükleer silahların uluslararası hukuk bağlamındaki analizi yayımlanmıştır.  http://m5dergi.com/2019/04/sakat-dogan-npt-olume-mahkum/
Erkek Basketbol 2. Lig yarışmalarında üniversitemizin gücüne güç katan Semih Öztepe ve Furkan Çakır.
Adalet Programı tarafından F Klavyenin doğuşu, faydalı yönlerinin tanıtılması, Q Klavyeye üstünlüklerinin anlatılması ve Türkiyede kullanımının yaygınlaştırılması maksadıyla bir sempozyum düzenlenmiştir. Sempozyum açılış konuşması Rektör Yrd. Prof.Dr. Erdal KARÖZ tarafından yapılmıştır.  Adalet Program Başkanı E.Hâkim Dr.M.Fatih ÇINAR F Klavyenin Adli Birimlerdeki önemi ve adalet personeline sağladığı faydaları izah etmiş ve tüm kurumlarda F Klavye kullanılmasını zorunlu kılan 28847 sayılı Resmi Gazetede ya
1000 Feet'ten Türkiye Fotoğrafları
MYO, Bankacılık ve Sigortacılık Programı Öğretim Görevlilerimiz Türkiye Finans Katılım Bankası Kozyatağı Kurumsal Şubesi'ni Ziyaret Etti.