Meslek Yüksekokulu

Haberler

Yapımcı Dilek Taşdemir ile Reklam Filmi Kamera Arkasını Konuştuk
uçak teknolojisi
emine ertuğ
Nisan Maya Tunçoğlu, Zehra Taşkale, İlyas Pamukçu ve Mehmet Kurt’un davetli olduğu “Şampiyonlar Bir Arada” konulu söyleşimiz, 27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 19.00‘ da yapıldı. Söyleşimize; İntersteno Türk Başkanı Seçkin Köse, İntersteno Başkan Yardımcısı Emrah Kuyumcu ve şampiyonlarımızın öğretmeni Hüseyin Eroğlu da söyleşimize katılarak renk kattı. Katılımcılarımız, öğrencilerimizin yoğun sorularına maruz kaldılar. Bilgi ve deneyimlerini öğrencilerimiz ile paylaşan katılımcılarımız, özellikle günlük o
Uzaktan Eğitim ve Fikri Mülkiyet Hukuku Konulu Eğitim
Bilgisayar Programcılığı Programı Sektör Buluşmaları Online Etkinliği
Dr.Öğr.Üyesi M.Fatih Çınar'ın ULAKBİM/TR Dizinde taranan akademik makalesi yayınlanmıştır.
F Klavyeyi Dünya Şampiyonuna Soruyoruz başlıklı söyleşimiz, 04 Temmuz 2020 Cumartesi günü saat 19.00’da gerçekleşti. Dünya Şampiyonumuz Celal Aşkın, F klavye ile tanışma macerasından başlayarak, dünya şampiyonluğuna uzanan yolculuğunu paylaştı. Celal Aşkın halen Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Katiplikten, katiplik sınavı heyecanından, sınavlardaki dikkat edilmesi gereken konulardan detaylı bilgi verdi.
Meslek Yüksek Okulu Adalet Program Başkanlığında Görev Değişikliği
Uçak Teknolojisi Programı Öğretim Görevlileri Sancak Air tesislerine ziyaret gerçekleştirdi
:   İstinye Üniversitesi Uçak Teknolojisi bölümü Program Başkanı Ersan Yüksel Boğaziçi Üniversitesi Albert Hall binasında düzenlenen AER Havacılık Zirvesinde yaptığı sunumda Uçak üzerinde Proaktif Pistten Çıkma Uyarısı Teknolojileri konusunda konuşma yaptı. Ersan Yüksel RSAT, ROPS ve Smart Runway/ Smart Landing uygulamaları konusunda bilgi verdi.
Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri Güney Kampüsümüzde Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programımızı ziyaret ettiler. Program Başkanı Öğr. Gör. Dilek Bircan Uslu ve Öğr. Gör. Zehra Yardı tarafından öğrencilere havacılık, kabin memurluğu mesleği ve programımız hakkında bilgiler verildi. Kabin Hizmetleri Uygulama laboratuvarında da derslerin işlenişi ve uygulamalar konusunda açıklamalar yapıldı.
Hocalarımızın Doktora Yeterlilik ve Yüksek Lisans Mezuniyet Kutlaması
Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Program Başkanı Nevin Eryılmaz ve Game Developer Sedat Güç “Geliştirici adayları için oyun geliştirme sürecini ve bağımsız oyunlar Hakkında bilgi verdiler.
Bilgisayar Programcılığı Program Başkanımız Öğr. Gör. Tuğba GÜNAYDIN İzmir Cihat Kora Anadolu Lisesi öğrencileri ile "Science and Math: Innovation and Awareness" isimli Erasmus+KA229 projesi kapsamında bir söyleşi gerçekleştirmiştir. İzmir Cihat Kora Anadolu Lisesi öğretmenleri Süheyla Eskici, Elif Demet Durak Han ve Emine İnan tarafından yürütülen projede aktif rol alan öğrenciler Pelin Erdoğan, Yağmur Akşit ve Arda Ufuk Çetinkaya'nın "Computer Science and Engineering" temalı sorularını yanıtladı. Bilgisay
Biz ise bu teknolojiyi kullanarak; ülkemizde bulunan yabancı dil öğrenme problemi için bir proje geliştirdik. Projemizin amacı; yabancı dil öğrenimi görsel tekniklerle oyunlaştırıp öğrencinin daha fazla odaklanmasını, ilgisini ve odağını kaybetmiyerek, eğlenerek öğrenmesini amaçlıyoruz.
Yüksek Lisans Mezuniyet
Aşçılık 1. Sınıf Öğrencileri PAstacılık ve Ekmekçilik dersi kapsamında kendi yarattıkları lezzet ve sunumlarla bir cupcake festivali gerçekleştirdiler. Tüm okulumuz öğrencilerine açık olan festivalde tadımlar yapıldı. Festivalin jüriliğini ise İtalyan Şef Claudio Chinali ve Şef Kumsal Keskinel yaptı. Cupcake Festivali’nde dereceye girenler: 1. Cupcake Çikolata Rüyası / Dilara Güçlü – Osman Emre Hıdımoğlu 2. Cupcake Karamel ve Krokan Altını / M. Bilal Aydın – Samet Bektaş – Erdem Yorulmaz 3. Cupcake Frambuaz
Eataly İstanbul’un sevilen şefi Claudio Chinali İstinye Üniversitesi Aşçılık Programı’nın davetlisi olarak İstinye Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi.
dünya sokaklarından lezzetler
MYO Md.ve Adalet Prg.Bşk.M.Fatih ÇINAR ile MYO Kurucu Müdürü EPAM Başkanı Doç.Dr. Fahri ERENEL'in editörlüğünü yaptığı, İstinye Üniversitesi'den 6 ve diğer üniversitelerden 8 akademisyenin bölüm yazdığı kitap Nobel Uluslararası Yayınevi tarafından Yayınlanmıştır. Kitap Türkiye'nin yeni yönetim modelini çok geniş bir perspektiften incelemektedir.   Türkiye, 29 Ekim 1923 tarihinde egemenliğin halka ait olduğu, yürütme fonksiyonunun cumhurbaşkanı ve başbakandan oluştuğu bir hükûmet sistemini benimsemiştir.
Bilişim Hukuku Konferansları Seri 2 "Adli Bilişim ve Siber Olaylara Müdahale" konulu konferans, Bilişim Uzmanı Adli Bilirkişi Hakan Erdoğan tarafından İstinye Üniversitesi Güney Kampüste verilmiştir. Sayın MYO Onursal Müdürü İlhan Tomanbay'ın da katıldığı konferansa Adalet Programı öğrencileri ağırlıklı olmak üzere Meslek Yüksek Okulu ve tüm İstinye Üniversitesinden katılımcılar yoğun ilgi göstermiştir. Konferansta: Bilişim Suçları, Yeni Tehditler, Teknik İnceleme, Adli Bilişim Süreci, Adli Bilirkişilik, Ki
1
İstinye Üniversitesinin gelecek teması yapay zeka üzerine kurgulanmıştır. Bu kapsamda üniversitenin fen ve sosyal bilimler konuları içeren tüm bölüm ve programları yapay zeka ve bilişim sistemleri temelinde ders programlarını ve eğitimlerini kurgulamakta yürütmektedir. MYO Hukuk Bölümü/Adalet Programı Hukuk Mesleğinin gelecekte ne şekilde yürüyeceğinin bir projeksiyonu yapmış ve yapay zeka-bilişim sistemleri temelli olarak hukuk-adalet derslerini yapılandırmıştır. Bu çerçevede Türkiye'nin sayılı Bilişim Huk
Gıda Teknolojisi Programı tarafından İstanbul Halk Ekmek A.Ş. Cebeci Fabrikası'na teknik gezi düzenlenmiştir. Gezide Gıda Teknolojisi öğrencileri işletmedeki Kalite Kontrol Laboratuvarı'nı ziyaret ederek, yapılan analizler hakkında bilgi almışlardır. Üretim hattını da gezen öğrenciler ekmek üretim prosesini yakından incelemişler ve teknik detaylar hakkında bilgi edinmişlerdir.
7 Aralık "Dünya Sivil Havacılık Günü" olarak kutlanmaktadır. Bu nedenle, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı olarak konferans ve kutlama etkinliği düzenlenmiştir. Konferansa, TALPA Türkiye Havayolu Pilotları Derneği Yön. Kur. Bşk. Kpt. Plt. Hüseyin Murat Ersoy, TATCA Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği Gen. Bşk. Selim Ergun Lak, UTED Uçak Teknisyenleri Derneği Yön. Kur. Bşk. Necdet Aksaç katılmış ve öğrencilerimize ve bizlere değerli bilgi ve tecrübelerini aktarmışlardır. Ayrıca TATCA Yön. Ku
Airbus A380 uçaklarının zamansız vedaları
İSÜ Tech Kuluçka merkezi tarafından Sanity Guide adlı projelerine destek almayı hak kazanan Bilgisayar Programcılığı öğrencilerimiz, olarak Batuhan Mümin KAHRAMAN ve Emre ERTÜRK'ü tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı ile Havacılık ve Uzay Kulübü ortak etkinliği olarak Havacılık Müzesi'ne gezi düzenlenmiştir. Havacılık tarihimiz konusunda öğrencilerimizin bilgilenmesi ve farklı zaman dilimlerinde kullanılmış olan uçakların tanıtılması amacıyla düzenlenen geziye 130 öğrenci katılmıştır.
Gıda Teknojisi Öğretim Görevlisi Ece Giray 5. International Congress on Natural and Engineering Science kongresine katılmış olup, sözlü bildiri ve poster sunumu gerçekleştirmiştir.