Meslek Yüksekokulu

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

Program Hakkında

Mucize, enerjinizi korkularınıza değil, rüyalarınıza verdiğiniz zaman başlar.
Richard Wilkins
Eğitim Süreniz ve Mezuniyet Dereceniz.
2 yıl, Önlisans
Öğrenim Yeriniz.
Topkapı Kampüsü

sc dfsdf asd
abc dsd

jvcycfftg

gggg

abcd

jrtju

Niçin Bu Programı Tercih Etmelisiniz? 
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı'nın temel amacı, havacılık sektörüne ayak uydurabilen, etkili iletişim becerilerine sahip, müşteri ilişkileri kuvvetli, problem karşısında hızlı tepki veren, çözüm odaklı, karşılaştığı sorunlarla başa çıkabilecek yeteneğe sahip kabin hizmetleri verebilecek personel yetiştirmektir. Üniversitemiz, yükseköğretim eksenli eğitimin uygulamalı bir şekilde gerçekleştirilmesi düşüncesini taşımakta ve açmış olduğu her bir bölüm için çok sayıda çözüm ortağı ile birlikte işbirliğine gitmektedir. Pratiğe dayalı eğitim düşüncesiyle hareket eden üniversitemizde bölüm derslerinin uygulamalı alanlarında teknik donanımıyla eğitim laboratuvarımızdan (Mock Up) yararlanılmaktadır.

Mezun Olunca Hangi İşleri Yapabilirsiniz?
Mezunlarımız, kazandıkları yetiler doğrultusunda havacılık sektöründe ulusal ve uluslararası hizmet veren yerli ve yabancı havayolu işletmelerinde istihdam edilebileceklerdir. Havayolu şirketlerinin Genel Müdürlükleri, yurt içi ve yurt dışı yolcu taşıyan özel havayolu şirketleri, yabancı havayolu şirketleri, sivil havacılıkla ilgili her türlü işletme bölümün istihdam alanlarını oluşturmaktadır. Program, sektördeki firmaların ihtiyaç duyduğu yetişmiş kabin hizmetleri personeli talebini karşılamayı amaçlamaktadır.

Eğitim Dilimiz…Türkçe

Neler Öğreneceksiniz?
Üniversitemiz, bölümde eğitimlerini sürdürecek öğrencilerin staj ve iş bulma konularının hızlı ve sürdürülebilir bir şekilde çözülmesini sağlamak için ilgili sektörde faaliyet gösteren önemli temsilcilerle işbirlikleri yapmaktadır. Bu doğrultuda söz konusu bölümde yer alan uygulama derslerinin de sektör temsilcilerinin desteğiyle ilerlemesini sağlamak adına eğitim işbirliğine gitmektedir. Bu işbirliği, bölümde öğrencilerine önemli derecede avantaj sağlamaktadır.

Puan Türünüz ne Olmalıdır?
TYT

Dikey Geçiş Sınavı Sonucunuza göre...
Havacılık İşletmeciliği, Lojistik Yönetimi, Ulaştırma ve Lojistik, Uluslararası Lojistik, Turizm ve Otelcilik, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği, Turizm İşletmeciliği alanlarından birinde kariyer yolculuğunuza devam edebilirsiniz.