MYO'DAN HABERLER

TÜM HABERLER

MYO
Hakkında

Değişimin ötesinde büyük dönüşümlerin neredeyse sıradan hale geldiği bir dünyada yaşıyoruz. Tarihi belki de hiç olmadığı kadar hızlı akıyor ve bu hız arkasında devasa bir bilgi birikimi bırakıyor. Bugün adına Endüstri 4.0 denilen süreç insaların büyük çoğunluğu daha ne olduğunu anlayamadan sahnedeki yerini 5.0’a bırakacak. Bu sahnede bir aktör olarak yer alabilmenin tek yolu bu biriken bilgiyi anlayabilmek, işleyebilmek, modelleyebilmek ve nihayet bir ürüne dönüştürebilmek. Bu da ancak ve ancak çok yönlü, multi disipliner, kritik düşünmeyi ve yaratıcılığı öncülleyen ve farkındalığı sürekli besleyen bir eğitim almak ile mümkün.

MYO Müdürü'nün Mesajı

Dr. Öğr. Üyesi M. Fatih Çınar

Dr. Öğr. Üyesi M. Fatih Çınar
Müdür

Meslek Yüksekokulları; Yükseköğretim Kanununda, belirli mesleklere yönelik nitelikli insan gücü yetiştirmeyi amaçlayan, yılda iki veya üç dönem olmak üzere iki yıllık eğitim-öğretim sürdüren, önlisans derecesi veren bir yükseköğretim kurumu olarak tanımlanmıştır.

Bu tanıma uygun olarak kuruluşunu ve hazırlıklarını tamamlayan İstinye Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, her yönü ile modern Topkapı Kampüsünde, yaşamınıza renk katmak ve geleceğinize yön vermek üzere sizleri bekliyor.

Her öğrenci üniversite yaşamında iyi bir kampüse sahip üniversitelerde eğitim görmeyi hayal eder. Biz sizlere hayalinizi gerçekleştirme fırsatı sunuyoruz. İyi bir kampüs elbette her şey demek değildir. Ancak unutmayınız iyi bir kampüs, derse daha iyi odaklanmak, daha iyi öğrenmek ve mutlu olmak demektir. Sahip olduğumuz, her biri alanında uzman akademik kadromuzla birleşecek eğitim ortamı sizleri farklı seviyelere taşıyacaktır. Farkı, diğer meslek yüksekokullarında eğitim gören arkadaşlarınızla görüştüğünüzde anlayacaksınız. Esas farkınızı mezun olduğunuzda görecek ve hissedeceksiniz.

Sizlerde kariyer bilincini oluştururken aynı zamanda sosyal hayattan da koparmadan kültürel ve sanatsal gelişimlerinizi sağlamak için etkinliklerle desteklenen bir eğitim planladık. Ayrıca, kişisel ve profesyonel gelişimlerinizi desteklemek ve uzmanlık alanları ile ilgili vizyonlarınızı oluşturmak amacıyla, değişik alanlardan uzman kişileri okulumuza davet ederek sizlerle bilgi ve deneyimlerini paylaşacakları seminerler düzenleyeceğiz.

Derslerinizi Türkçe olarak göreceksiniz. Ancak, iyi bir yabancı dile sahip olabilmeniz için ders içi ve ders dışı programlarla eğitiminiz desteklenecektir. Mesleki uygulamalar, stajlar vb. faaliyetlerle daha az teori daha çok uygulamaya yer vererek sektöre hazır olarak sizleri mezun edeceğiz.

Bulunduğumuz konum itibari ile birçok sektöre yakın olmanın avantajı ile sektörle yakın işbirliği içinde olacağız ve sektörün ihtiyaçlarını dikkate alarak eğitim programlarımızı dinamik bir anlayışla sürekli güncel tutacağız.

Mezun olmadan önce bilgilerinizi tekrar güncelleyeceğiz. Bilginizin tükenmesine ve eskimesine izin vermeyeceğiz.

Ulusal Meslek Standartlarına göre yapılandırılmış, üniversitemizin lisans programları ile dikey geçiş açısından uyumlandırılmış programlarımıza dahil olmanızı bekliyoruz.

Adalet, Aşçılık, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon, Bilgisayar Programcılığı, Gıda Teknolojisi, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, ve Uçak Teknolojisi örgün eğitim programlarımızı tercihlerinizde dikkate almanızı öneriyoruz.