Meslek Yüksekokulu

Bilişim Vadisi Ile Oyun Geliştirme Proje Çalışmaları Başladı!

logo

Dijital Oyun Geliştirme ve Animasyon Teknolojileri Uygulama ARGE Merkezi, Türkiye’nin en büyük Kuluçka Merkezi ve BV İnkübatör programı olan Bilişim Vadisi ile birlikte oyun geliştirme proje çalışmalarına başladı. Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Program başkanı Öğretim Görevlisi Nevin Eryılmaz'ın Proje Koordinatörlüğü'nü üstlenmekte olup ARGE Merkezi ve ISÜ Game Center bünyesinde gerçekleştirilecek olan bu projeler ile beraber öğrencilerimiz sektörden deneyimli isimler ve akademisyenlerin yardımıyla dijital oyun projeleri geliştirecekler.

Amerika'daki Silikon Vadisi'nden hareketle kurulan Bilişim Vadisi, bilişim ve iletişim teknolojileri alanındaki küresel ve yerel inovasyon ve teknoloji transfer merkezleri, üniversiteler, araştırma enstitüleri, uluslararası ve ulusal yatırımcılar ve fonlar, konunun muhatabı tüm sivil toplum örgütleri, özel sektör ve devletin tüm kamusal alanı ile iş birliği yapmak amacıyla kurulmuştur.

Bununla beraber üniversitemiz Dijital Oyun Tasarımı bölümü öğretim üyelerimiz Mayıs ayında Bilişim Vadisi Dijital Animasyon ve Oyun Üretim Merkezi (DIGIAGE) tarafından gerçekleştirilen  Oyun Senaryosu Geliştirme Çevrim İçi Kampı'nda eğitmen olarak katılımcılara farklı branşlar üzerinden eğitim vermişti.

https://www.digiage.com.tr/

Haberin devamı: https://myo.istinye.edu.tr/tr/haberler/digiage-bilisim-vadisi-oyun-senaryosu-gelistirme-cevrimici-kampinda-akademisyenlerimiz