Meslek Yüksekokulu

Hakkımızda

Dr. Öğr. Üyesi M. Fatih Çınar

Dr. Öğr. Üyesi M. Fatih Çınar
Müdür

Meslek Yüksekokulları; Yükseköğretim Kanununda, belirli mesleklere yönelik nitelikli insan gücü yetiştirmeyi amaçlayan, yılda iki veya üç dönem olmak üzere iki yıllık eğitim-öğretim sürdüren, önlisans derecesi veren bir yükseköğretim kurumu olarak tanımlanmıştır.

Bu tanıma uygun olarak kuruluşunu ve hazırlıklarını tamamlayan İstinye Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, her yönü ile modern Topkapı Kampüsü’nde, yaşamınıza renk katmak ve geleceğinize yön vermek üzere sizleri bekliyor.

Her öğrenci üniversite yaşamında iyi bir kampüse sahip üniversitelerde eğitim görmeyi hayal eder. Biz sizlere hayalinizi gerçekleştirme fırsatı sunuyoruz. İyi bir kampüs elbette her şey demek değildir. Ancak unutmayınız iyi bir kampüs, derse daha iyi odaklanmak, dersi daha iyi öğrenmek ve mutlu olmak demektir. Sahip olduğumuz, her biri alanında uzman akademik kadromuzla birleşecek eğitim ortamı sizleri farklı seviyelere taşıyacaktır. Farkı, diğer meslek yüksekokullarında eğitim gören arkadaşlarınızla görüştüğünüzde anlayacaksınız. Esas farkınızı mezun olduğunuzda görecek ve hissedeceksiniz.

Sizlerde kariyer bilincini oluştururken aynı zamanda sosyal hayattan da koparmadan kültürel ve sanatsal gelişimlerinizi sağlamak için etkinliklerle desteklenen bir eğitim planladık. Ayrıca, kişisel ve profesyonel gelişimlerinizi desteklemek ve uzmanlık alanları ile ilgili vizyonlarınızı oluşturmak amacıyla, farklı alanlardan uzman kişileri okulumuza davet ederek sizlerle bilgi ve deneyimlerini paylaşacakları seminerler düzenleyeceğiz.

Derslerinizi Türkçe olarak göreceksiniz. Ancak, iyi bir yabancı dile sahip olabilmeniz için ders içi ve ders dışı programlarla eğitiminiz desteklenecektir. Mesleki uygulamalar, stajlar vb. faaliyetlerle daha az teori daha çok uygulamaya yer vererek sektöre hazır olarak sizleri mezun edeceğiz.

Bulunduğumuz konum itibari ile birçok sektöre yakın olmanın avantajı ile sektörle yakın işbirliği içinde olacağız ve sektörün ihtiyaçlarını dikkate alarak eğitim programlarımızı dinamik bir anlayışla sürekli güncel tutacağız.

Mezun olmadan önce bilgilerinizi tekrar güncelleyeceğiz. Bilginizin tükenmesine ve eskimesine izin vermeyeceğiz.

Ulusal Meslek Standartlarına göre yapılandırılmış, üniversitemizin lisans programları ile dikey geçiş açısından uyumlandırılmış programlarımıza dahil olmanızı bekliyoruz.

Adalet, Gıda Teknolojisi, Uçak Teknolojisi, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon, Aşçılık örgün ve (Adalet, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri) ikinci öğretim eğitim programlarımızı tercihlerinizde dikkate almanızı öneriyoruz.

Dr. Öğr. Üyesi M. Fatih Çınar Müdür
Öğr. Gör. Arzu Görücü Ceylan Müdür Yrd.
Öğr. Gör. Ece Giray Tufan Müdür Yrd.
Öğr. Gör. Ramazan Şen Üye
Öğr. Gör. Meryem Merve Beykoz  Üye
Öğr. Gör. Ersan Yüksel Üye

Dr. Öğr. Üyesi M. Fatih Çınar Müdür
Öğr. Gör. Arzu Görücü Ceylan Müdür Yrd.
Öğr. Gör. Ece Giray Tufan Müdür Yrd.
Öğr. Gör. Hamza GÖKTAŞ Gıda Teknolojisi Prog. Bşk.
Öğr. Gör. Ersan Yüksel Uçak Teknolojisi Prog. Bşk.
Öğr. Gör. Özden UYGUN YÜKSEL Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Prog. Bşk.
Öğr. Gör. Ahmet Selim Över Bilgisayar Programcılığı Prog. Bşk.
Öğr. Gör. Vehbi DOĞAN Adalet Prog. Bşk.
Öğr. Gör. Ramazan ŞEN Bilişim Güvenliği Prog. Bşk.
Öğr. Gör. Arzu Görücü Ceylan Bil. Des. Tas. ve Anim. Prog. Bşk.
Öğr. Gör. Merve Meryem BEYKOZ Aşçılık Prog. Bşk.
Öğr. Gör. Vedat Karaman Otomotiv Teknolojisi Prog. Bşk.