Meslek Yüksekokulu

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

Program Başkanının Mesajı

Havacılık sektörü, sürekli büyüyen ve personel ihtiyacı olan bir alandır. Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programında, hava yollarının kabin memuru ihtiyacını karşılamak üzere eğitim verilmektedir. Amacımız, güncel müfredat ve alanında geniş sektör deneyimi olan kadromuzla öğrencilerimizi meslek gerekliliklerine ve sektör taleplerine uygun niteliklerle yetiştirmektir. Meslek dersleri yoğun yabancı dil programıyla desteklenmektedir. Ülkemizin Sivil Havacılık sektörünün gelişimine katkı sağlayacak nitelikli, mesleki yeterliliğe sahip, insan ilişkilerinde başarılı, ekip içerisinde sinerji yaratacak gençler yetiştiriyoruz.

Ülkemizin Sivil Havacılık Sektörünün gelişimine katkı sağlayacak nitelikli, mesleki yeterliliğe sahip, insan ilişkilerinde başarılı, ekip içerisinde sinerji yaratacak  gençler yetiştiriyoruz.

Mezunlarımız dikey geçiş sınavı ile kariyerlerine Havacılık İşletmeciliği, Lojistik Yönetimi, Ulaştırma ve Lojistik, Uluslararası Lojistik, Turizm ve Otelcilik, Seyahat İşletmeciliği, Turizm İşletmeciliği alanlarında devam edebilmektedirler. Bununla birlikte başarılı öğrencilerimiz Çift Anadal Programı ile  İSÜ Meslek Yüksek Okulu'nun başka bir programında yetkinlik kazanabilirler.

Özgüveni yüksek, yeniliklere açık, takım çalışmasına yatkın, iletişim becerileri güçlü adaylarımızı Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programımıza bekliyoruz.