Meslek Yüksekokulu

Adalet

Program Başkanının Mesajı

Merhaba,
Ben İstinye Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Adalet Programı Başkanı, Öğretim Görevlisi Vehbi DOĞAN
Programımız ile ilgili genel bilgileri, web sayfamızda ayrı ayrı başlıklar altında bulabilirsiniz.
Programımızda ağırlıklı olarak hukuk dersleri okutulmaktadır. Kamu hukuku ve özel hukuk alanındaki temel derslerin yanında; Bilgisayarlı Klavye Kullanımı, Kalem Mevzuatı ve Adli Yazışma gibi teorik ve uygulamalı dersler de öğretilmektedir.
Programımızda öğrencilerimize; 2 dönem olarak Bilgisayar F Klavye Kullanımı dersi verilmektedir. Mezun olduğunda öğrencilerimizin F klavyeyi hızlı şekilde kullanabilir duruma gelmeleri sağlanmaktadır.
Programımızda, 2. Yarı yıl sonunda Staj yer almaktadır. Öğrencilerimiz, adliyelerde, noterliklerde, hukuk bürolarında 20 iş günü staj yapmakta ve hukuk ve adalet mesleklerini yakından tanıma fırsatı bulmaktadırlar.
2022-2023 eğitim öğretim yılında derslerimizin yüzde 60’ı yüzyüze, yüzde 40’ı online olacak şekilde planlanmıştır. Yüz yüze derslerimiz, Topkapı kampüsündeki teknolojinin sunduğu modern eğitim-öğretim araç ve gereçleri kullanıldığı sınıflarda yapılmaktadır. Bilgisayar destekli derslerimiz, her öğrencimize bir bilgisayar düşecek şekilde oluşturulmuş bilgisayar laboratuvarlarımızda yapılmaktadır. Online derslerimiz ise, zoom ile bağlantılı olarak Blackboard sistemi üzerinden yapılmaktadır.
2022-2023 Eğitim Öğretim yılının; ülkemize, öğretim elemanlarımıza ve öğrencilerimize sağlık huzur ve başarı getirmesini dilerim.