Meslek Yüksekokulu

Adalet

Program Etkinlikleri

     Adalet Program Başkanlığımız eğitim öğretim dönemi içerisinde çok çeşitli etkinlikler gerçekleştirmektedir.

     Çağın eriştiği bilimsel bilgiler, teknolojik ilerlemeler, düşünsel görüşler ve sosyal değişimler ile öğrencilerimizin tanışmaları amaçlanır.

     Hukuk/Adalet mesleğinin güncel konuları ve gelişmeleri hakkında bilgi sahibi olarak yetişmeleri istenir.

     Bu kapsamda Meslek Yüksek Okuluyla ve Üniversitemiz ile bütünleşik faaliyetlerimize, konusunun uzmanları, alanında başarıya ulaşmış kişiler ve spor-sanat dallarından ünlüler katılmaktadır. Üniversitemizde yapılan etkinliklerin tamamı öğrencilerimize açıktır, isteyen herkes katılabilir. 

Mehmet Fatih Çınar

MYO'DAN HABERLER

TÜM HABERLER

ADALET PROGRAMI ETKİNLİKLERİ

Dr.Öğr.Üyesi M.Fatih Çınar'ın ULAKBİM/TR Dizinde taranan akademik makalesi yayınlanmıştır.
F Klavyeyi Dünya Şampiyonuna Soruyoruz başlıklı söyleşimiz, 04 Temmuz 2020 Cumartesi günü saat 19.00’da gerçekleşti. Dünya Şampiyonumuz Celal Aşkın, F klavye ile tanışma macerasından başlayarak, dünya şampiyonluğuna uzanan yolculuğunu paylaştı. Celal Aşkın halen Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Katiplikten, katiplik sınavı heyecanından, sınavlardaki dikkat edilmesi gereken konulardan detaylı bilgi verdi.
Meslek Yüksek Okulu Adalet Program Başkanlığında Görev Değişikliği
Bilişim Hukuku Konferansları Seri 2 "Adli Bilişim ve Siber Olaylara Müdahale" konulu konferans, Bilişim Uzmanı Adli Bilirkişi Hakan Erdoğan tarafından İstinye Üniversitesi Güney Kampüste verilmiştir. Sayın MYO Onursal Müdürü İlhan Tomanbay'ın da katıldığı konferansa Adalet Programı öğrencileri ağırlıklı olmak üzere Meslek Yüksek Okulu ve tüm İstinye Üniversitesinden katılımcılar yoğun ilgi göstermiştir. Konferansta: Bilişim Suçları, Yeni Tehditler, Teknik İnceleme, Adli Bilişim Süreci, Adli Bilirkişilik, Ki
İstinye Üniversitesinin gelecek teması yapay zeka üzerine kurgulanmıştır. Bu kapsamda üniversitenin fen ve sosyal bilimler konuları içeren tüm bölüm ve programları yapay zeka ve bilişim sistemleri temelinde ders programlarını ve eğitimlerini kurgulamakta yürütmektedir. MYO Hukuk Bölümü/Adalet Programı Hukuk Mesleğinin gelecekte ne şekilde yürüyeceğinin bir projeksiyonu yapmış ve yapay zeka-bilişim sistemleri temelli olarak hukuk-adalet derslerini yapılandırmıştır. Bu çerçevede Türkiye'nin sayılı Bilişim Huk
Adalet Programı öğrencilerimiz milli takımla katıldıkları turnuvada şampiyon oldu
asdasd
Av. Alican Bayazıt
İSÜ MYO Adalet Programı Klavye Yarışmasında Vakıf Üniversiteleri Arasında 1. oldu
Adalet Program Bşk. Dr. M. Fatih ÇINAR Uygulamalı Sosyal Bilimler Kongresi-İzmir'e Katılmış ve Halk Tarafından Seçilen Devlet Başkanları Konusunda Bildiri Sunmuştur.
MYO Öğretim Görevlilerimizden Burcu Özdemir ve Dr. M. Fatih Çınar'ın Akademik Titiz Yayınlarının "Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Yazıları" adlı kitabında " Private Military And Security Companies in International Law And Turkish Constitutional Order" adlı kitap bölümü yayımlanmıştır.
Adalet Programı tarafından F Klavyenin doğuşu, faydalı yönlerinin tanıtılması, Q Klavyeye üstünlüklerinin anlatılması ve Türkiyede kullanımının yaygınlaştırılması maksadıyla bir sempozyum düzenlenmiştir. Sempozyum açılış konuşması Rektör Yrd. Prof.Dr. Erdal KARÖZ tarafından yapılmıştır.  Adalet Program Başkanı E.Hâkim Dr.M.Fatih ÇINAR F Klavyenin Adli Birimlerdeki önemi ve adalet personeline sağladığı faydaları izah etmiş ve tüm kurumlarda F Klavye kullanılmasını zorunlu kılan 28847 sayılı Resmi Gazetede ya
2019 Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonası Başarı Belgesi Dağıtım Töreni
Mehmet Fatih Çınar
klavye İntersteno Türk  2019 Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonası  Adalet programı Öğr. Gör. Sevil Keskin
MYO Adalet Program Başkanı Dr.M.Fatih ÇINAR’ın “Türkiye Cumhuriyeti Anayasalarında Atatürk Milliyetçiliği Kavramı ve Anayasa Mahkemesi Kararlarında Görünümü” başlıklı makalesi TÜBİTAK ULAKBİM Hakemli Dergi olan Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi (ABÜHFD) Dergisinde yayınlanmıştır.
Mehmet Fatih Çınar
SPSS İstinye Üniversitesi Akademik Çalışmalarda Sayısal Yöntemlerde Kullanılan Yöntemler Micro Yazılım Cenk Ali NEVRUZ Öğr. Gör. Serdar Aytekin ve Öğr. Gör Özlem Nur BESLER Trakya Üniversitesi Prof. Dr. Kıymet ÇALIYURT PROF.DR.FEHMİ YILDIZ ANISINA MUHASEBE, FİNANS VE DENETİMDE GÜNCEL KONULAR 2018
Image
Mehmet Fatih Çınar
Mehmet Fatih Çınar

Adalet Programı Öğrencilerimizin, 2019 yılı Mezuniyet Töreni, Haliç Kongre Merkezinde yapıldı.

     Mezuniyet törenine Mütevelli Heyet Başkanı Muharrem Usta, İSÜ Rektörü Melih Bulu, MYO Md.Prof.Dr.İlhan Tomanbay , Adalet Program Başkanı Dr. Mehmet Fatih Çınar, akademisyenler ile önemli protokol  üyeleri ve kalabalık bir şekilde öğrencilerin aileleri katıldı. Büyük heyecan ve coşkuyla diploma alma, yemin ve kep atma törenleri gerçekleştirdi.

     Adalet programı öğrencilerimiz  iki yıl boyunca kar, kış, mesafe demeden, zorlu sınav maratonlarından geçerek, hukuk tahsil etmek, evrensel bilimsel gelişmeleri ve araştırma yöntemlerini öğrenmek için harcadıkları emeklerinin göstergesi olan cübbelerini giydiler... Başarılarının nişanesi olan Diplomaları Dr. Öğr.Üyesi Mehmet Fatih Çınar tarafından kendilerine verildi...

 

     İSÜ Mezuniyet yemini edilirken başta öğrencilerimizin kıymetli aileleri olmak üzere herkesin çok duygulandığı gözlendi. 

     Geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan, ailelerinin ve ülkemizin umudu olan geçlerimiz, mezun olduklarının simgesi olan Kep Atma Törenini yaptılar. Hepsinin gözlerinde heyecan, azim ve kararlılık okunuyordu.

     Tüm mezunlarımıza, gelecek günlerin, gönüllerinden geçen her türlü güzelliği getirmesini diliyoruz.

     Mezuniyeti bir ayrılık olarak görmüyor, hukuk/adalet ve bilim yolunda yine birlikte yürüyeceğimiz,

     yeni bir başlangıç olarak görüyoruz.  

                            Hayatları boyunca, ADALETİN bilge ışığı yollarını aydınlatsın.
                                                                                             Dr. Mehmet Fatih Çınar
                                                                                           Adalet Program Başkanı